

W salonie psiej pielęgnacji
„Na psa urok” najważniejszym gościem jest dla nas czworonożny przyjaciel naszych Klientów. To o jego samopoczucie i wygodę dbamy najbardziej zapewniając mu przyjemne zabiegi pielęgnacyjne w oparciu o wysokiej klasy narzędzia i kosmetyki z atestami.

Wyposażenie
Nasz salon wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt groomerski, dzięki któremu zabiegi pielęgnacyjne są o wiele przyjemniejsze dla czworonogów. Wyszkoleni specjaliści z odpowiednim podejściem potrafią zdziałać pielęgnacyjne cuda, które dzięki użyciu odpowiednich kosmetyków dają zadowalające efekty na długi czas.

Szczególnie dbamy
W naszym salonie bardzo dużą uwagę przywiązujemy do czystości, dlatego nasze stanowisko pracy, wszystkie sprzęty i przybory są dezynfekowane i sterylizowane.

Nasza oferta
W ofercie naszego salonu znaleźć można wiele zabiegów pielęgnacyjnych, poczynając od profesjonalnego trymowania, wykonywanego według standardów FCI, poprzez kąpiele, wyczesywanie sierści, strzyżenie, czy czyszczenie oczu i uszu, tak bardzo znienawidzone przez psy. Dzięki naszemu podejściu i profesjonalizmowi każdy zabieg przebiega w spokojnej atmosferze i zarówno dla psa, jak i właściciela, pozostaje miłym wspomnieniem.
USŁUGI

REGULAMIN
- W CELU WYKONANIA USŁUGI NAJLEPIEJ NALEŻY ZAREZERWOWAĆ SOBIE TERMIN POD NR TELEFONU 606 858 906.
- PSY SĄ STRZYŻONE BEZ PODAWANIA JAKICHKOLWIEK ŚRODKÓW USPAKAJAJĄCYCH.
- W SALONIE SĄ UŻYWANE PROFESJONALNE NARZĘDZIA I KOSMETYKI DLA ZWIERZĄT POSIADAJĄCE ATEST.
- STANOWISKO PRACY I NARZĘDZIA SĄ KAŻDORAZOWO PODDAWANE DEZYNFEKCJI I STERYLIZACJI.
- WŁAŚCICIELI PSÓW AGRESYWNYCH PROSZĘ O INFORMOWANIE MNIE O MOŻLIWOŚCI UGRYZIENIA I ZABEZPIECZENIA PSA KAGAŃCEM.
- DLA UŁATWIENIA PRACY GROOMEROWI I SKRÓCENIA CZASU WYKONYWANEJ USŁUGI PSY STRZYŻONE SĄ BEZ OBECNOŚCI WŁAŚCICIELA. POD NIEOBECNOŚĆ WŁAŚCICIELA PIES JEST SPOKOJNIEJSZY I WSPÓŁPRACUJE Z FRYZJEREM.
- USŁUGI GOLENIA I STRZYŻENIA WYKONUJE SIĘ NA NIE ZAKAŻONYCH NP. GRZYBICĄ LUB PCHŁAMI, CZYSTYCH I WYCZESANYCH PSACH. KLIENT MOŻE PRZYGOTOWAĆ PSA WE WŁASNYM ZAKRESIE LUB ZAMÓWIĆ KOMPLET USŁUG W SALONIE FRYZJERSKIM.
WYJĄTKIEM JEST TRYMOWANIE NA BRUDNO. - WYKONUJĄCY USŁUGĘ NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA POGORSZENIE STANU ZDROWIA PSA, KTÓREGO WŁAŚCICIEL ZATAIŁ ISTNIENIE CHOROBY NP. ZAZIĘBIENIA, PADACZKI LUB NIEZRÓWNOWAŻENIA PSYCHICZNEGO.
- PSY STARE, CHORE, BOJAŹLIWE, GROŹNE ORAZ NIEZRÓWNOWAŻONE PSYCHICZNIE STRZYŻONE SĄ WYŁĄCZNIE NA ŻĄDANIE WŁAŚCICIELA I NA JEGO ODPOWIEDZIALNOŚĆ. DOTYCZY TO RÓWNIEŻ STRZYŻENIA NA KRÓTKO W OKRESIE MROZÓW.
- JEŻELI JEST TO PIERWSZA WIZYTA PSA W SALONIE FRYZJERSKIM PROSZĘ O TYM UPRZEDZIĆ UMAWIAJĄC WIZYTĘ W CELU REZERWACJI WIĘKSZEJ ILOŚCI CZASU DLA PAŃSTWA PUPILA.
- EWENTUALNE ZWALCZANIE INSEKTÓW JEST OBOWIĄZKOWE I WYKONYWANE JEST NA KOSZT WŁAŚCICIELA PSA.
- W RAZIE REZYGNACJI Z WIZYTY PROSIMY O POINFORMOWANIE TELEFONICZNE LUB SMS.
- PIES ZOSTAJE WYDANY WYŁĄCZNIE OSOBIE, KTÓRA GO DOSTARCZYŁA DO SALONU LUB PRZEZ NIĄ WSKAZANEJ.
- KAŻDY PIES POWINIEN POSIADAĆ KSIĄŻECZKĘ ZDROWIA Z AKTUALNYM ŚWIADECTWEM SZCZEPIENIA.
POZOSTAWIAJĄC PSA POD MOJĄ OPIEKĄ KLIENT AKCEPTUJE WSZYSTKIE WARUNKI REGULAMINU.
NASZE RADY
PIELĘGNACJA BEZ STRESU
ZDOBĄDŹ ZAUFANIE
Aby nie mieć problemów z pielęgnacją dorosłego psa, należy pracować już ze szczenięciem – przede wszystkim nad zdobywaniem jegozaufania do nas. Dzięki temu maluch będzie bez sprzeciwu akceptował dotykanie, które jest przecież podstawą wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych. Nie czekajmy, aż psu za uszami porobią się kołtuny, a pazury urosną tak, że utrudnią chodzenie. Systematycznie, ale stopniowo zapoznawajmy szczenię z przyborami i czynnościami pielęgnacyjnymi. Czyńmy tę naukę przyjemną dzięki smakołykom, a jeszcze lepiej – uczmy psa, by aktywnie uczestniczył w zabiegach – na komendę podawał łapy, odpowiednio się ustawiał lub przynosił szczotkę.
POSTĘPUJ DELIKATNIE
Brak wyczucia ze strony właścicieli, którzy nieraz na siłę wsadzają psa do wanny i krzykiem zmuszają do spokojnego stania w niej, jest najczęstszą przyczyną niechęci czworonogów do kąpieli. Gdy tylko pozwolimy psu na aktywne uczestniczenie w tym zabiegu, jego stosunek do łazienkowych zajęć zwykle gruntownie się zmienia. Wystarczy go nauczyć samodzielnego wskakiwania do wanny i zmieniania pozycji na komendę, aby zaczął traktować kąpiel jak kolejne ćwiczenie.
ODDYCHAJ SPOKOJNIE
Powszechnym błędem właścicieli jest robienie z zabiegu pielęgnacyjnego wydarzenia dnia. Taki opiekun, jeśli sam jest spięty, przenosi swoje zdenerwowanie na psa. Dlatego szkoleniowcy radzą przeprowadzać zabiegi w spokojnej atmosferze, a nawet… kontrolować swój oddech, aby był miarowy. Im bardziej pewni siebie będziemy, tym większe prawdopodobieństwo, że pies nam zaufa. Można zacząć od masażu czworonoga – i zrelaksować w ten sposób nie tylko jego, ale – przy okazji – również siebie.
DOBIERZ PRZYBORY
Ten dobry początek możemy zepsuć, jeśli użyjemy niewłaściwych przyborów – np. tępych lub zbyt małych cążków. Łatwo nimi zmiażdżyć pazur i boleśnie uszkodzić miazgę – wówczas pies na pewno zacznie się bronić przed tym zabiegiem, za którym zresztą i bez takich doświadczeń zwykle nie przepada. Zamiast mocować się z twardymi pazurami, warto je obcinać po namoczeniu – na przykład po kąpieli lub spacerze w deszczu. Wtedy miękną i łatwiej można sobie z nimi poradzić. Nie wolno jednak stosować tego ułatwienia, jeśli używamy pilnika elektrycznego! Posługując się pilnikiem, trzeba też uważać, by jego końcówka nie rozgrzała się zbytnio i aby nie wkręciła się w nią sierść. Chcąc tego uniknąć, wystarczy owinąć łapę np. w kawałek starej firanki czy siatki – tak by pazury wystawały przez jej oczka.
TRYMUJ NA RATY
Zarówno przed kąpielą, jak i po niej sierść należy rozczesać. Zresztą w ogóle jest to podstawowy zabieg pielęgnacyjny, dlatego tak ważne jest, aby pies go polubił. Tu również – jak przy obcinaniu pazurów – szczególnie istotny jest dobór właściwych przyborów – zwłaszcza te metalowe nieumiejętnie użyte, mogą sprawić psu ból, a nawet go skaleczyć. Także podczas pielęgnacji sierści zwierzak nie musi być bierny – warto go nauczyć podawania kolejno łap lub sztuczki „zdechł pies”, która ułatwi czesanie sierści na brzuchu. Jeśli nasz pupil wymaga trymowania, róbmy to na raty. Pies się wtedy mniej zestresuje, nie znienawidzi tego zabiegu, a na dodatek zawsze będzie wyglądać schludnie.
SPIESZ SIĘ POWOLI
Niechęć do „grzebania przy uszach” wynika u psów często z tego, że zbytnio się spieszymy, usuwając włosy z kanału słuchowego, i robimy to niedelikatnie. Aby zabieg był dla czworonoga jak najmniej bolesny, należy się zaopatrzyć w specjalne narzędzie przeznaczone do tego celu. Kształtem przypomina nożyczki i umożliwia uchwycenie włosów u nasady. Dostępny jest również puder, który zapobiega wyślizgiwaniu się włosów. Psy, które przeszły zapalenie uszu, często szczególnie zaciekle bronią się przed ich czyszczeniem. Trzeba wówczas najpierw popracować nad tym – stosując nagrody – aby zwierzak zaakceptował samo dotykanie tej części ciała. Zawsze warto się zastanowić, co może wywołać u psa nieprzyjemne doznania. Przykładowo, przed wkropieniem do kanału słuchowego płynu do czyszczenia uszu, należy go ogrzać, by osiągnął temperaturę zbliżoną do ciepłoty psiego ciała.
SZUKAJ INNYCH ROZWIĄZAŃ
Lekarze weterynarii zalecają czyścić psom zęby nawet codziennie, a przynajmniej raz w tygodniu. Ten zabieg jest – częściej niż inne – przez nie akceptowany, zwłaszcza jeśli stosuje się pastę o atrakcyjnym smaku. Jeśli jednak twój pies nie polubił szczoteczki, możesz ją zastąpić płatkami kosmetycznymi nasączonymi specjalnym płynem dentystycznym. A może nauczysz czworonoga przy okazji otwierać pysk na komendę?
NALEŻY PAMIĘTAĆ
REGULARNE SZCZOTKOWANIE ZĘBÓW
u psa zapobiega odkładaniu się na nich kamienia, prowadzącego do zapalenia dziąseł i wypadania zębów. Grube złogi kamienia nazębnego są cieżkie i kosztowne do usunięcia przez weterynarza.
REGULARNE WYCZESYWANIE SIERŚCI
zapobiega osłabianiu i łamaniu się włosa oraz kruszeniu się sierści, utrzymuje skórę w zdrowej kondycji oraz zapobiega powstawaniu trudnych w pielęgnacji groomerskiej kołtunów i filców, zwłaszcza w okolicach pach, kolan i w części piersiowo-brzusznej. Praca z zaniedbaną sierścią wydłuża czas zabiegu, wymaga zastosowania odpowiednich kosmetyków, a to z kolei wpływa na wzrost kosztu całej usługi.
UCZYMY PSA CZYSTOŚCI W DOMU
Sami też dbajmy o czystość trawników i skwerów dlatego podczas spaceru zawsze sprzątamy po swoim pupilu, bo może czuć się zawstydzony!
ŻEBY NASZ PUPIL DOBRZE SŁYSZAŁ,
włosy z uszu depilujemy raz na 2-3 miesiące.
GRÓCZOŁ OKOŁOODBYTOWY
Wypełnianie się gruczołu treścią jelitową zależy min. od diety i rodzaju pokarmu jaki spożywa pies. Gruczoł powinien być kontrolowany i w przypadku konieczności oczyszczany co 3-4 mce, żeby uniknąć bolesnego stanu zapalnego.